Araç Giydirme de Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

  • Authorseckinreklam
  • Date 9 Şubat 2017
  • CategoryUygulama

Araç Giydirme çalışması özel yapışkan yüzeyli folyo üzerine dijital baskı ile aktarılan görselin araç üzerine kaplanması işlemidir.
Gerek baskı aşaması gerekse uygulama aşamasında dikkat edilmesi gereken noktalara uyulmadığı takdirde başlangıçta işe yarar bir sonuç elde edilmekle birlikte kısa süre içerisinde kaplanan alanda renk ve malzeme açısından sıkıntılar yaşanabilmektedir.
Araç Giydirme işleminde kaliteli ve kalitesiz çalışmanın farkını yaratan noktalar şöyledir.

Baskıda Kullanılan Folyo Çeşidi: Piyasada şu an Araç Giydirme işleminde en iyi sonucu alabileceğiniz folyo tipi 3M Cast Folyodur. Maliyet açısından normal folyo ile 5 kat fiyat farkı olmakla birlikte sonuç karşılaştırmasında aradaki farkı hemen anlamak mümkün olmayacaktır. Bununla birlikte normal folyo ile yapılan kaplama işleminde 4 ay içinde folyoda patlama olması söz konusu olacaktır.

Dijital Baskıda Kullanılan Boyanın Kalitesi: Baskı makinesinde kullanılan boyanın kalitesi, basılan yüzeyin zaman içinde maruz kalacağı UV ışınları sonucunda renklerin solma süresini direkt etkilemektedir. Baskı esnasında Çin malı kalitesiz boya kullanımı, 1 sene sonunda basılan yüzeyin tamamen beyaza dönmesiyle sonuçlanmaktadır. Seçkin Reklam olarak Araç Giydirme projelerimizde 2 yıl garanti verebilmemize sebep olan ilk faktör kullandığımız boyanın kalitesidir.

Uygulama ve İşçilik Kalitesi: Araç Giydirme işleminde uygulamanın kalıcılığında en önemli nokta işçiliktir. Uzmanlar tarafından uygulanması gereken Araç Giydirme işleminin kapalı alanda ve ortalama oda ısısında yapılması gerekir. Özellikle yanlış ısıda uygulanan Araç Giydirme çalışması sonunda yapıştırılan yüzeyde kabarcıklanma olacaktır. Uzman ekibimiz tarafından kapalı ve ısıtmalı özel garajımızda gerçekleştirdiğimiz kaplama işleminde bu tip sıkıntılar oluşmamaktadır.

Write a comment